Strona główna > Soczewki okularowe > Do czego służą brwi?

Do czego służą brwi?

Wzrok to potężny zmysł - ale brwi? Okazuje się, że one również są zaskakująco potężne!

Brwi pomagają chronić Twoje oczy.

Czy to w walce z potem, deszczem lub śniegiem, brudem lub kurzem, Twoje brwi są jak filtr i akwedukt zaprojektowany tak, aby pomóc utrzymać wilgoć i zanieczyszczenia z dala od Twoich oczu. Z anatomicznego punktu widzenia, kształt czoła i brwi znajdujące się na grzbiecie nad oczami współpracują z powiekami i rzęsami, aby chronić oczy.

Oczywiście, ochrona oczu jest najważniejszym zadaniem, jakie spełniają Twoje brwi. Jednak te włoskowate cuda potrafią o wiele więcej.

Na przykład, spójrz na siebie w lustrze i wyobraź sobie, jak wyglądałabyś bez brwi. Śmiało. My poczekamy.

Jak myślisz, czy Twoja rodzina i przyjaciele rozpoznaliby Cię bez brwi? Badania opublikowane w Journal of Vision (czerwiec 2013) sugerują, że jest bardzo duża szansa, że nie, przynajmniej nie na początku.

Brwi są bardzo ważne dla rozpoznawania twarzy.

Krótko mówiąc, brak brwi zaburza zdolność naszego mózgu do rozpoznawania twarzy.

Rozszerzając wcześniejsze badania pokazujące, jak ważna jest okolica oczu w rozpoznawaniu twarzy, naukowcy z California State University w Fullerton, badali względną rolę oczu, brwi i okolicy oczu w rozpoznawaniu twarzy. Naukowcy poprosili uczestników badania, aby zdecydowali, czy zdjęcia dwóch twarzy pokazywane jedna po drugiej to ta sama osoba, czy różne osoby. W porównaniu z sytuacją, gdy nie dokonano żadnych zmian na obu twarzach, gdy brwi zostały cyfrowo usunięte z jednej twarzy, nastąpił znaczny spadek liczby osób, które rozpoznały, że oba zdjęcia przedstawiają tę samą osobę.

Brwi wzmacniają mimikę twarzy i są kluczem do komunikacji niewerbalnej.

Jak często byłeś w stanie powiedzieć, co ktoś myśli, opierając się wyłącznie na spojrzeniu jego oczu?

Od szczęśliwego, szeroko otwartego spojrzenia podekscytowania do marszczenia brwi niezadowolenia - twoje oczy i brwi mogą mówić bardzo wiele. Niewerbalne wskazówki, takie jak wyraz twarzy i postawa ciała (język ciała) stanowią dużą część naszej codziennej komunikacji. Twoje brwi mogą sygnalizować, że jesteś rozbawiona, zaciekawiona, sceptyczna, zdezorientowana i nie tylko.

Te subtelne i nie tak subtelne wskazówki mogą mieć duży wpływ na postrzeganie Ciebie przez ludzi i na to, jak się do nich odnosisz.

Brwi pomagają zdefiniować Twój wygląd.

Jejku, jak myślisz, co ci wszyscy ludzie mają ze sobą wspólnego?

  • Meksykańska malarka Frida Kahlo Zabawni ludzie Groucho Marx i Eugene Levy Modelka Cara Delevingne Artyści sztuk walki Bruce Lee i Jet Li Pan Spock ze Star Treka Aktorzy Sean Connery, Megan Fox, Moon Geun Young i Jack Nicholson Mona Lisa namalowana przez Leonarda da Vinci

Prawdziwe lub fikcyjne, wiele osób jest znanych z charakterystycznych brwi - lub ich braku w przypadku Mona Lisy. Bez względu na to, czy chcesz mieć modnie wystrzyżone brwi, czy bardzo męską unibrowę, brwi z pewnością pomogą ci określić twój wygląd.

Czy coś nam umknęło?

Co jest takiego w brwiach, że wyróżniają się na tle innych? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!