Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Całkowicie przezroczyste: Dlaczego przezroczyste okulary są nową "modną" oprawką?

Kiedy ludzie chcą odważniejszych okularów, zazwyczaj wybierają oprawki w kolorze czarnym, brązowym lub szylkretowym. Przezroczyste oprawki to kolejna opcja, aby wyrazić się za pomocą okularów. Chociaż przezroczyste oprawki istnieją już od jakiegoś czasu, dopiero niedawno zaczęły zyskiwać na popularności. Obecnie Zenni oferuje szeroką gamę przezroczystych oprawek w różnych kształtach i rozmiarach.

Znane również jako półprzezroczyste lub bezbarwne oprawki, przezroczyste okulary są świetne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet i dodają zabawnego stylu do ogólnego wyglądu. Jednym z powodów ich popularności jest to, że są bardzo łatwe w noszeniu. Pasują do niemal każdej karnacji i świetnie wyglądają na wszystkich kształtach twarzy. Kolejną zaletą noszenia przezroczystych okularów jest to, że można eksperymentować z większymi stylami oprawek, ponieważ nie przytłaczają one twarzy w taki sam sposób, jak ciemniejsze oprawki.

Jak wybrać przezroczyste oprawki

Wybór odpowiedniego kształtu okularów jest ważny przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowych okularów. Chcesz znaleźć parę, która uzupełnia Twój kształt twarzy i pasuje do Twojej osobowości. Z reguły okrągłe i owalne oprawki dobrze sprawdzają się na kwadratowych twarzach; brwi, kocie oczy i owalne okulary dobrze sprawdzają się na diamentowych twarzachkwadratowe oprawki dobrze sprawdzają się na owalnych twarzachokrągłe i kwadratowe oprawki dobrze sprawdzają się na twarzach w kształcie sercaprostokątne i kwadratowe ramki dobrze sprawdzają się na okrągłych twarzach. Nie jesteś pewien, jaki masz kształt twarzy? Rozwiąż nasz quiz!

Sekretem wyróżniania się przezroczystych okularów jest wybór dużych oprawek. Zawsze modne i łatwe do noszenia na każdym kształcie twarzy, duże oprawki sprawią, że przezroczyste okulary będą łatwiejsze do zobaczenia z daleka i będą bardziej dramatyczne. Jeśli nie jesteś gotowy, aby zdecydować się na parę w pełni przezroczystych oprawek, odkryj parę, która ma delikatny odcień. Mamy przezroczyste oprawki dostępne w różnych kolorach. Niektóre z naszych ulubionych to oprawki z delikatnym różowym odcieniem lub funky akcentem skorupy żółwia.

Kup tę ramkę

Wskazówki dotyczące stylizacji przezroczystych okularów

1. Wybierz jaśniejszy strój. Każdy kolor odzieży będzie ostatecznie pasował do przezroczystych oprawek. Jednak ciemniejsze kolory mają tendencję do przytłaczania i odwracania uwagi od oprawek, podczas gdy jaśniejsze kolory pomogą je wyróżnić.

2. Wypróbuj jako czytelnicy. Czytniki to zawsze świetny sposób na eksperymentowanie z zabawnymi kształtami i kolorami. Para półprzezroczystych czytników to łatwy sposób na zabawę z trendem przezroczystych ramek.

3. Noś neutralny makijaż. Mocniejszy makijaż nie współgra dobrze z przezroczystymi okularami. Nakładaj makijaż delikatnie i wybieraj delikatniejsze, bardziej neutralne kolory ust i oczu.

Zobacz Zennistas w ich ulubionych przezroczystych okularach!