Strona główna > Soczewki progresywne > Czy warto inwestować w indywidualne soczewki progresywne?

indywidualne soczewki progresywneSoczewki progresywne spełnia indywidualne wymagania osób wykonujących bardzo różne zawody. Soczewki okularów progresywnych zostały zaprojektowane, a następnie wykonane tak, aby uwzględniały indywidualne oczekiwania każdej osoby, która musi nosić okulary.

soczewki szyte na miaręPrzy projektowaniu, a następnie przy wykonywaniu soczewek progresywnych uwzględnia się preferowaną przez użytkownika odległość w czasie czytania, krzywiznę oprawki, kąt nachylenia oprawek odnośnie twarzy i odległość pomiędzy rogówką oka a soczewką. Dodatkowo w czasie projektowania okularów progresywnych bierze się pod uwagę, czy osoba, która będzie z nich korzystać jest osobą prawo- czy leworęczną. Uwzględnia się także zainteresowania i rodzaj wykonywanej pracy.

Inaczej zostaną zaprojektowane i wykonane soczewki progresywne dla osób uprawiających sporty, inaczej dla osób, których praca wymaga pracy przy komputerze, a jeszcze inaczej dla osób prowadzących pojazdy. Projektując soczewki uwzględniane są także różnice w poszczególnych soczewkach i różnica mocy pomiędzy soczewkami do bliży i dali. Dzięki uwzględnieniu tych parametrów możliwe jest zachowanie harmonijnego widzenia w obu oczach.

indywidualne soczewki progresywneTak indywidualny dobór parametrów przy soczewkach progresywnych zapewnia osobom korzystającym z nich doskonałą jakość widzenia bez względu na odległość i kierunek patrzenia. Naturalne i ostre widzenie osiąga się dzięki zastosowaniu cyfrowych technologii, które niezwykle dokładnie dobierają i wykonują soczewki progresywne dla każdego klienta. Moc zapisanych na recepcie soczewek progresywnych można znacznie zwiększyć. Liczba parametrów zapisanych na recepcie jest niewielka w porównaniu z ilością parametrów, które trzeba określić, aby powstały idealne, dostosowane dla każdego indywidualnie, okulary progresywne.

Dobrze zaprojektowane i wykonane okulary progresywne stają się częścią nas samych, są tak naturalne, że nawet nie zauważamy, że je nosimy. Dlatego powinniśmy pytać optyków o indywidualne soczewki progresywne. Tylko takie spełnią nasze oczekiwania.