Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Które powłoki okularów są dla Ciebie odpowiednie?

Świat powłok soczewek jest zróżnicowany, ale to nie znaczy, że wybór tych właściwych dla Ciebie musi być trudny. Powłoki soczewek stanowią indywidualne rozwiązanie typowych problemów, z którymi borykają się użytkownicy okularów, takich jak choroby oczu związane z promieniowaniem ultrafioletowym (UV), zarysowania soczewek czy zbyt silne odblaski. Przy tak wielu opcjach mogą pojawić się pytania o to, która powłoka jest najlepsza dla Twoich potrzeb. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, który pomoże Ci znaleźć odpowiednią powłokę.

Ochrona przed promieniowaniem UV

Uważa się, że nadmierna ekspozycja na światło ultrafioletowe przyczynia się do rozwoju niektórych chorób oczu, takich jak zaćma, zwyrodnienie plamki żółtej i uszkodzenia powierzchni oka. Warto porozmawiać z okulistą, jeśli w Twojej rodzinie zdarzały się takie przypadki lub jesteś zaniepokojony zmianami w Twoich oczach związanymi z promieniowaniem UV. Może on zalecić, aby Twoje okulary chroniły przed promieniowaniem UV, aby Twoje oczy były zdrowe. W Zenni, wszystkie nasze soczewki chronią przed promieniowaniem UV bez bez konieczności stosowania dodatkowych powłok lub ponoszenia dodatkowych kosztów.

Powłoki odporne na zarysowania

Powłoki odporne na zarysowania są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich typów soczewek, ponieważ wzmacniają i przedłużają ich żywotność. Powłoka ta sprawia również, że soczewka jest twardsza, co może być pomocne w przypadku upuszczenia okularów na podłogę lub poddania ich jakiemukolwiek rodzajowi stresu fizycznego. Należy pamiętać, że choć powłoki te są odporne na zarysowania, to nie zapobiegają im całkowicie.

Przechowywanie okularów w etui i czyszczenie ich ściereczką z mikrofibry pomaga zmniejszyć szanse na zarysowanie soczewek. Pamiętaj, że raz powstałych zarysowań nie da się już usunąć ani wypolerować - zachowaj więc szczególną ostrożność! Sprawdź nasze różne etui, ściereczki do soczewek i zestawy do czyszczenia w sklepie Zenni. w sklepie z akcesoriami Zenni. Wszystkie soczewki Zenni są również wyposażone w powłokę odporną na zarysowania, bez dodatkowych kosztów.

Powłoki antyrefleksyjne i przeciwmgielne

Jeżeli dużo czytasz, pracujesz przy komputerze lub prowadzisz samochód nocą, powłoka antyrefleksyjna (ARC) może uczynić te czynności znacznie przyjemniejszymi - a także bezpieczniejszymi podczas jazdy, ponieważ pomaga zredukować odblaski i aureolę z reflektorów i lamp ulicznych.

Ta cienka, wielowarstwowa powłoka, nazywana również powłoką antyodblaskową, jest przydatna w przypadku każdego materiału, z którego wykonane są soczewki. Dodatkowo, powłoki antyrefleksyjne sprawiają, że soczewki okularów wyglądają bardziej płasko na twarzy, ponieważ redukują odbicia powierzchniowe, co sprawia, że soczewki są wyraźne zarówno na zdjęciach, jak i w rzeczywistości.

Soczewki Anti-fog są świetne dla każdego, kto ma problemy z mgłą podczas noszenia maski, ćwiczeń, uprawiania sportu czy gotowania. Zenni oferuje również niesamowitą powłokę anti-fog, która zawiera ARC. Do każdej pary soczewek z powłoką anti-fog dołączona jest specjalna ściereczka z aktywatorem anti-fog, która pomaga utrzymać ich wyjątkową przejrzystość. Używane razem, powłoka soczewki i ściereczka z aktywatorem zapewniają kilka godzin niezaparowanych soczewek przed koniecznością ponownego przetarcia ściereczką.

W Zenni, oferujemy trzy rodzaje powłok antyrefleksyjnych: Standard, Advanced oraz Premium. Poniższa tabela przedstawia wszystkie powłoki antyrefleksyjne i przeciwmgielne wraz z ich cechami:

Powłoki lustrzane okularów przeciwsłonecznych

Zabawnym sposobem na dodanie trochę blasku do okularów przeciwsłonecznych jest dodanie powłoki lustrzanej. Każda powłoka lustrzana posiada odporną na oleje i odciski palców powłokę oleofobową z przodu i z tyłu, dzięki czemu okulary lustrzane wyglądają czysto i ostro, a jednocześnie minimalizują odbijanie światła do oczu.

Obecnie oferujemy osiem różnych kolorów powłok lustrzanych: złoty, srebrny, ognista czerwień, lawenda, zieleń mchu, różowe złoto, błękit nieba i błękit indygo. Dowiedz się więcej, jak zamówić lustrzane okulary przeciwsłoneczne z Zenni.

Soczewki blokujące niebieskie światło

Inną opcją soczewek do rozważenia jest ta z technologią blokowania niebieskiego światła. Niebieskie światło jest emitowane przez słońce, sztuczne oświetlenie i nasze urządzenia cyfrowe. Zostało ono powiązane z takimi objawami jak suchość oczu, niewyraźne widzenie i zakłócenia snu.

Chociaż wiele dostępnych na rynku soczewek blokujących światło niebieskie posiada powłokę, soczewki Blokz firmy Zenni posiadają technologię blokowania światła niebieskiego wbudowaną w soczewkę. Ta unikalna cecha pozwala na lepszą absorpcję niebieskiego światła, większą trwałość i mniejsze prawdopodobieństwo zarysowania.

Nasze soczewki Blokz są idealne dla osób noszących okulary w każdym wieku i są oferowane w tradycyjnych, przezroczystych soczewkach Blokz, odpornych na uderzenia soczewkach Blokz Trivex, wrażliwych na światło soczewkach Blokz Photochromic oraz barwionych okularach przeciwsłonecznych Blokz. Aby dowiedzieć się więcej o niebieskich soczewkach blokujących Zenni i znaleźć odpowiednią dla siebie, odwiedź naszą stronę internetową Blokz Blue Blocker Lenses stronę.

Teraz, gdy znasz już różne opcje, udaj się do Zenni aby wybrać stylowe oprawki, które uzupełnią Twoje soczewki!