Strona główna > Soczewki okularowe > Powłoki okularowe, które pomagają zrelaksować nasze oczy

relaks dla oczuWe współczesnym świecie jesteśmy otoczeni nowoczesną technologią z każdej strony. Codziennie korzystamy z laptopów, tabletów, monitorów LCD, telefonów komórkowych i wielu innych, nie zastanawiając się jaki to ma wpływ na nasz wzrok.

powłoki okularowe relaksujące oczyUrządzenia te emitują tzw. niebieskie światło którego nadmiar wywołuje u użytkowników złe samopoczucie i szereg uciążliwych dolegliwości. Coraz więcej osób po całym dniu pracy z urządzeniami elektronicznymi, skarży się na bóle głowy, bóle i pieczenie oczu, czy uczucie piasku pod powiekami. A co jest najgorsze - stopniowo pogarsza nam się wzrok i przestajemy dobrze widzieć. Spowodowane jest to też takimi czynnikami jak np. częstotliwością mrugania i słabym nawilżeniem oka.

Podczas długotrwałej pracy przy komputerze czy siedzeniu przy telewizorze, zapominamy o mruganiu, nadwyrężamy mięśnie oczne wpatrując się intensywnie w jeden punkt, narażamy oczy na odblaski świetlne które negatywnie wpływają na ostrość widzenia. Efektem są zmiany zwyrodnieniowe siatkówki lub rogówki, zmęczenie czy bóle głowy i oczu. Najprościej byłoby po prostu przestać używać komputera czy telefonu, jest to jednak we współczesnym świecie niemożliwe, zatem jak sobie radzić z tymi dolegliwościami?

Jest kilka zasad których powinniśmy przestrzegać w codziennej pracy. Dajmy chwile wytchnienia naszym oczom, robiąc krótkie przerwy w pracy, raz na jakiś czas skupmy wzrok w dali najlepiej na zielonej roślinie, lub po prostu zamknijmy na chwilę oczy. W poradniach okulistycznych pojawiły też się specjalne soczewki relaksacyjne, które pomagają w funkcji akomodacji oka poprzez wzmocnienie widzenia minimalnej wartości do bliży, co pozwala znacznie wyeliminować negatywne skutki nadmiernego wysiłku oczu.

ulga dla zmęczonych oczuSoczewki te przynoszą ulgę w bólu i zmęczeniu oczu, a także redukują niewyraźne widzenie jakie odczuwamy po całym dniu pracy przy komputerze. Jeśli dodatkowo mają powłokę antyrefleksyjną, pozwolą na eliminację szkodliwych odblasków z monitora, na jakie są narażone nasze oczy. Jest też dostępna specjalna powłoka, która neutralizuje i minimalizuje dostęp niebieskiego światła do naszych oczu, przez co samoistnie niweluje dolegliwości związane ze spędzaniem długich godzin przed monitorem.