Strona główna > Soczewki okularowe > Jesienne porady dotyczące alergii oczu

Chociaż wiele osób uważa wiosnę za najlepszy sezon na alergie, jesień jest również porą roku, w której osoby cierpiące na alergie mogą potrzebować ulgi. Duża ilość pyłków z ciepłego lata w połączeniu z suchością jesieni może stworzyć warunki dla drażniących alergii ocznych. Chociaż nie ma poważnego ryzyka dla twojego wzroku, jesienne alergie oczu mogą powodować łzawienie oczu, swędzenie, wrażliwość na światło, zaczerwienienie, obrzęk i mogą powodować tymczasowe zamglenie.

alergia

Jesienne alergie oczu są spowodowane nadmierną reakcją układu odpornościowego na coś normalnie nieszkodliwego, co wchodzi w kontakt z błoną śluzową powiek. Alergeny mogą powodować, że oczy uwalniają histaminy, które powodują dyskomfort oczu. Istnieją jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby zarówno zapobiec, jak i złagodzić te objawy:

  • Pozostań w domu w środku rano i wczesnym wieczorem, kiedy liczba pyłków jest najwyższa.
  • Nie pocieraj oczu, to może pogorszyć objawy. Spróbuj chłodnego okładu.
  • Odkurzaj często i używaj filtra HEPA, aby zapobiec gromadzeniu się alergenów w domu.
  • Miej zamknięte okna w nocy i zamknięte szyby w samochodzie, gdy prowadzisz.
  • Unikaj kropli do oczu, które zmniejszają zaczerwienienie oczu poprzez zwężenie naczyń krwionośnych oka. Nadużywanie ich może często pogarszać problem.
  • Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny zapytać swojego okulistę, czy zmiana na jednodniowe soczewki kontaktowe, takie jak Proclear 1 Day, jest dla nich odpowiednia. Jednodniowe soczewki kontaktowe pomagają zapobiegać gromadzeniu się alergenów na powierzchni soczewki.
  • Zapytaj swojego okulistę o krople do oczu na receptę, które łączą w sobie środki przeciwhistaminowe, stabilizujące komórki tuczne i kortykosteroidy, lub w ciężkich przypadkach zapytaj o zastrzyki antyalergiczne.

Aby dowiedzieć się więcej, przejdź na: http://instytutbr.pl/