Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Jak wybrać odpowiednie okulary korekcyjne dla swojej twarzy?

Okulary typu kocie oczy to obecnie ogromny trend w okularach. Dzięki szerokiej gamie dostępnych kształtów, rozmiarów i kolorów, jest to styl łatwy do noszenia dla prawie każdego. Kluczem do wyboru idealnej pary jest znalezienie odpowiedniego kociego oka dla kształtu twarzy.

Okulary typu kocie oko dla owalnych twarzy

Ten kształt twarzy pasuje do niemal każdego stylu kocich oczu, od dużych po wąskie i chude oprawki. Nie jesteś pewien, która para jest dla Ciebie odpowiednia? Dobrą zasadą jest zawsze wybieranie oprawek, które są nieco szersze niż najszersza część twarzy.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla owalnych twarzy.

Okulary typu kocie oko dla kwadratowych twarzy

Wąskie oprawki wydłużają twarz, a odwrócone skrzydełka okularów w kształcie kocich oczu tworzą równowagę dla kwadratowej twarzy. Wypróbuj styl ze skrzydełkami o zaokrąglonych krawędziach, aby złagodzić rysy twarzy i unikaj kwadratowych lub prostokątnych oprawek.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla kwadratowych twarzy.

Okulary kocie oczy dla okrągłych twarzy

Aby odwrócić uwagę od zaokrąglonych policzków lub pełniejszej linii szczęki, wybierz okulary przeciwsłoneczne typu kocie oczy, które są bardziej kanciaste. Ponadwymiarowa oprawka, która zakrzywia się do góry lub taka, która jest grubsza, również będzie pasować do okrągłej twarzy.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla okrągłych twarzy.

Okulary typu kocie oko dla twarzy w kształcie serca

Oprawki w kształcie kocich oczu, które są szersze niż czoło, najlepiej sprawdzają się w przypadku twarzy w kształcie serca. Aby uzyskać zrównoważony wygląd, wybierz jasne kolory lub odważne klasyczne oprawki z szylkretu z ozdobnymi krawędziami.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla twarzy w kształcie serca.

Okulary typu kocie oko dla twarzy w kształcie diamentu

Para okularów bez oprawek lub częściowo bez oprawek świetnie sprawdza się w przypadku twarzy w kształcie rombu. Wybierz kanciaste okulary w kształcie kocich oczu z wyraźnymi skrzydełkami, aby zrównoważyć linię szczęki i złagodzić ogólny wygląd.

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla twarzy w kształcie diamentu.

Okulary w kształcie kocich oczu dla twarzy gruszki

Twarze w kształcie gruszki mają zwykle szerszą linię szczęki i wąskie czoło. Wybierz okulary w kształcie kocich oczu inspirowane lotnikami lub o kanciastym, kwadratowym kształcie. I nie bój się bawić kolorem!

Przeczytaj więcej o najlepszych okularach dla twarzy gruszki.