Strona główna > Soczewki progresywne > Czym są soczewki progresywne?

soczewki progresywneSoczewki progresywne to gwarancja komfortu oraz swobody, które związane są ze zdolnością do ostrego widzenia niezależnie od odległości oraz kierunku. Niezależnie od tego, czy pracujemy, odpoczywamy, uprawiamy sport czy zajmujemy się hobby – zawsze można korzystać z okularów, które wyposażone są właśnie w soczewki progresywne.

okulary z soczewkami progresywnymiSoczewki progresywne to: szerokie pole widzenia niezależnie od odległości; minimalne zniekształcenia oraz stabilizacja obrazu; wielkie poczucie pewności siebie niezależnie od sytuacji; gwarancja płynnych przejść między dalą a bliżą.

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów soczewek progresywnych. Te najbardziej zaawansowane określa się mianem indywidualnych. Uwzględniają one noszenie okularów, ich kąt pochylenia, odległości od rogówki oraz to, jak wykorzystujemy wzrok. W tym ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o to, jakie odległości liczą się dla użytkownika soczewek bardziej, a więc to z jakiej odległości lubimy czytać bądź oglądać telewizję.

Soczewki progresywne indywidualne bardzo często nazywa się również szytymi na miarę. Zastosowanie szeregu parametrów sprawia, że producent może dopasować konstrukcję soczewki progresywnej do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Soczewki progresywne zindywidualizowane wykonuje się także z wykorzystaniem technologii obróbki cyfrowej.

okularowe soczewki progresywneSoczewki progresywne to naturalne widzenie niezależnie od odległości. Dzięki nim można widzieć zarówno dal, bliż oraz obszar pośredni. Jednocześnie pozwalają one na przejścia płynne między obszarem dali a obszarem bliży, co niewątpliwie wpływa na komfort korzystania z soczewek. Nie ma linii podziału między bliżą a dalą, czyli tego, co spotyka się w przypadku używania soczewek dwuogniskowych. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które rzutuje na jakość funkcjonowania osób noszących okulary.