Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Jak wybrać odpowiednią dla siebie karierę związaną z wizją

Wybór kariery okulistycznej najlepszej dla Ciebie

Podczas kontynuowania edukacji, aby przygotować Cię do kariery w opiece nad oczami, istnieje wiele opcji. Niektóre szkoły oferują stopnie stowarzyszone, aby stać się optykiem lub technikiem okulistycznym, podczas gdy inne oferują stopnie w nauce o wizji i stopnie przedmedyczne, które przygotowują studentów do udanej ścieżki do optometrii lub okulistyki. Poniżej przedstawiamy różnice w tych zawodach okulistycznych, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy dla Twoich potrzeb.

Jak zostać optykiem

Optycy pracują z klientami, aby dopasować im okulary lub soczewki kontaktowe po wypisaniu recepty przez optometrystę. Mierzą oczy i twarz klienta, aby doradzić mu w wyborze odpowiednich okularów i mają wiedzę, aby polecić konkretne ramki lub rodzaje soczewek kontaktowych, które będą najbardziej odpowiednie. Istnieje kilka ścieżek do zostania optykiem, ale również zależy od tego, w którym stanie rezydujesz. Stopień stowarzyszony z jednej z wspomnianych przez nas szkół to świetny sposób na rozpoczęcie pracy w tej dziedzinie. Inną opcją jest znalezienie praktyki u pracodawcy, dzięki czemu można następnie przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego ABO.

Źródło obrazu: iHireOptometria

Perspektywy pracy dla techników okulistycznych

Technicy okulistyki ściśle współpracują z okulistami i optometrystami przy przeprowadzaniu badań oczu pacjentów. Wykonują różne testy diagnostyczne, edukują pacjentów na temat procedur i leków oraz utrzymują historie medyczne i harmonogramy. Stanowiska techników okulistycznych są kluczowe w opiece nad oczami - pozwalają lekarzom okulistom widzieć więcej pacjentów, ponieważ ich umiejętności są bardziej rozległe niż optyków. Perspektywy pracy dla techników okulistycznych mają wzrosnąć o 11% między 2018 a 2028 rokiem, otwierając ponad 9 100 możliwości zatrudnienia.

Opcje stopni dla optometrystów

Optometryści zapewniają podstawową opiekę okulistyczną dla pacjentów, badając oczy pod kątem problemów z widzeniem, nieprawidłowości i chorób. Są to również lekarze, których widzimy, aby przetestować głębię i postrzeganie kolorów, koordynację oczu i ostrość, a także ćwiczenia korekcyjne oczu. Zostanie optometrystą to nie lada wyczyn. Większość studentów decyduje się na przyjęcie trasy przedmedycznej lub przedoptometrycznej, która koncentruje się na biologii, naukach o zdrowiu, chemii i nauce o widzeniu, aby przygotować się do czteroletniego stopnia doktora optometrii, który jest oferowany tylko w około 30 szkołach i uczelniach w całych Stanach Zjednoczonych. Po czteroletnim programie istnieje opcja zapisania się na dodatkowy rok rezydencji, aby wyspecjalizować się w takich dziedzinach jak soczewki kontaktowe, słabe widzenie, pediatria lub choroby oczu. The Stowarzyszenie Szkół i Uczelni Optometrii jest doskonałym źródłem informacji dla przyszłych studentów.

Źródło zdjęć: Ophthalmology Times

Czy okulistyka to kariera dla Ciebie?

Okulistyka jest specjalnością opieki nad oczami, która zajmuje się diagnozowaniem i wykonywaniem niezbędnych operacji oczu wraz z leczeniem medycznym. Osoby mogą zdecydować się na specjalizację w określonych stanach oczu lub rodzajach operacji, takich jak okulistyczna chirurgia plastyczna, laserowa chirurgia oka lub usuwanie zaćmy.

Ponieważ okulista jest rodzajem lekarza, ci profesjonaliści przechodzą energiczną edukację, aby zdobyć stopień medyczny i zazwyczaj przechodzą staże i rezydentury przez 3 do 8 lat po ukończeniu szkoły medycznej. Programy rezydencji są bardzo konkurencyjne i istnieje ponad 120 programów, które oferują kilkaset pozycji każdego roku.

Inne sposoby wejścia do dziedziny opieki nad oczami obejmują certyfikaty w paraoptometrii, technikach soczewek kontaktowych, technologii optometrycznej i pomocy medycznej. Chociaż wiele uczelni technicznych i społecznościowych oferuje różne dyplomy i certyfikaty w dziedzinie nauk o widzeniu, zdecydowaliśmy się porównać opcje stopni nauczanych w fizycznych lokalizacjach. Życzymy Ci powodzenia w Twoich przedsięwzięciach i mamy nadzieję, że te informacje są przydatne, aby rozpocząć swoją karierę w opiece nad oczami.