Strona główna > Soczewki progresywne > Okulary mające soczewki progresywne

okulary soczewki progresywneZdecydowana większość osób wymagających korekty wzroku decyduje się na używanie okularów jednoogniskowych. Przeznaczone są one albo do czytania, albo do patrzenia w dal. Zazwyczaj taka forma korekcji wzroku wystarcza na naprawdę długi czas.

okulary z soczewkami progresywnymiKiedy jednak przekracza się magiczną granicę czterdziestki, zaczynają pojawiać się problemy z postrzeganiem przedmiotów, które znajdują się blisko nas. Jest to spowodowane zmętnieniem dwóch mięśni, które w trakcie czytania muszą zmieniać swój kształt. Proces ten ma charakter całkowicie naturalny i nigdy nie należy postrzegać go jako reakcji nieprawidłowych.

Progresywne soczewki pozwalają na komfortowe, wyraźne widzenie zarówno z dali, jak i bliży. Decydując się na nie, nie trzeba sięgać po dwa rodzaje okularów. Soczewki progresywne zapewniają doskonałe widzenie na każdej odległości. Nie ma tutaj żadnej linii podziału, a soczewka ma charakter całkowicie jednolity. Aby jednak długie czytanie nie męczyło oczu, rozsądnie jest zaopatrzyć się w dodatkowe okulary przeznaczone do czytania.

Soczewki progresywne powstały w latach sześćdziesiątych. Od tego czasu ich popularność istotnie wzrosła. Dzisiaj z soczewek tego rodzaju korzysta naprawdę niemała grupa ludzi, którzy docenili ich zalety. Każda soczewka progresywna składa się z trzech elementów: górnej części, dzięki której możliwe jest widzenie tych obiektów, które znajdują się daleko; dolnej części, dzięki której swobodnie i komfortowo można czytać; środkowej części, która jest gładka i zapewnia płynne przejście między widzeniem z daleka a z bliska.

dla kogo okulary progresywneSoczewki progresywne – w odróżnieniu od okularów bifokalnych – mają płynne przejście, które dostrzega się tylko wtedy, kiedy się je nosi. W efekcie okulary progresywne są naprawdę wygodne w użytkowaniu i prezentują się bardzo dobrze. W wyglądzie niczym nie różnią się one od klasycznych okularów korygujących określoną wadę wzroku.