Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Jak znaleźć najlepsze okulary dla twarzy w kształcie serca?

Znalezienie stylowych okularów, które będą zarówno świetnie wyglądać, jak i pasować do twarzy, może być trudne, ale wcale nie musi. Każdy znajdzie idealną parę (lub pary!) okularów dla siebie. Kiedy już znajdziesz odpowiednią parę, możesz wykorzystać je jako główny element nowego stroju lub nosić je na co dzień jako element garderoby.

Jak rozpoznać twarz w kształcie serca?

Twarz w kształcie serca ma zazwyczaj szersze czoło, wydatne kości policzkowe i węższy podbródek.

Niektóre gwiazdy o twarzy w kształcie serca to Kourtney Kardashian, Reese Witherspoon, Chris Hemsworth i Bradley Cooper.

Ludzie często myślą, że mają jeden kształt twarzy, podczas gdy w rzeczywistości mają inny. Skorzystaj z naszego Quiz Zenni dotyczący kształtu twarzy aby określić swój kształt twarzy i znaleźć najbardziej pochlebne okulary.

Osoby o twarzy w kształcie serca powinny unikać oprawek w kształcie brwi i małych, owalnych oprawek. Należy pamiętać, że są to ogólne zalecenia, a nie sztywne reguły. Najważniejsze jest, aby nosić to, w czym czujesz się najlepiej!

Istnieje kilka konkretnych kształtów oprawek, które najbardziej pasują do twarzy w kształcie serca. Jeżeli chcesz złagodzić kanciaste rysy swojej twarzy w kształcie serca, wypróbuj parę okrągłych oprawek. Aby dodać równowagi, wybierz oprawki prostokątne. Poniżej przedstawiamy kilka z naszych ulubionych propozycji.

Wiele stylów, zwłaszcza owalne i kocie oczy z szerokim noskiem, sprawdza się w tym przypadku doskonale; okulary bez oprawek i twarze w kształcie serca to połączenie jak w niebie.

Okrągłe oprawki są uważane za jeden z najlepszych kształtów dla twarzy w kształcie serca, ponieważ pomagają "złagodzić" kanciaste rysy i odciągnąć uwagę od podbródka lub czoła.

CTA: Kupuj okrągłe oprawki

Ciężki dolny kształt aviatorów przyciąga wzrok w dół i spłaszcza dolną część twarzy w kształcie serca, aby złagodzić wyraźne kanciaste rysy.

CTA: Sklep Oprawki Aviator

Prostokątne oprawki zrównoważyły krzywizny twarzy w kształcie serca. Wypróbuj parę cienkich, metalowych, prostokątnych oprawek w jasnym kolorze, dzięki którym Twoje rysy nie będą wyglądały na zbyt ciężkie.

CTA: Kup prostokątne oprawki

Okulary bezramkowe i półramkowe to nierzucające się w oczy opcje - nie podkreślają niczego i przyciągają uwagę w dół, do linii szczęki.

CTA: Kup oprawki bezramkowe

Okulary przeciwsłoneczne dla twarzy w kształcie serca

Okulary przeciwsłoneczne podlegają tym samym zasadom, co zwykłe okulary, jeśli chodzi o wybór najlepszego kształtu oprawek dla konkretnego kształtu twarzy. Jeśli znajdziesz na stronie Zenni parę oprawek, które Ci się spodobają, możesz zamienić je w okulary przeciwsłoneczne, dodając do nich barwę i/lub lustro.

Sprawdź również inne nasze poradniki dotyczące oprawek dla diamentowe twarze, twarze okrągłe, twarze owalneoraz twarze kwadratowe.