Strona główna > Soczewki progresywne > Na czym polega działanie soczewek progresywnych?

dziaanie soczewek progresywnychDzisiaj prezbiopii mogą liczyć na naprawdę zaawansowane i jednocześnie niezwykle wygodne rozwiązanie. Chodzi o soczewki progresywne. Decydując się na ich stosowanie, wystarczy jedna para okularów, która zapewnia widzenie niezależnie od odległości.

soczewki progresywne do okularówW sprzedaży dostępna jest dzisiaj niezwykle bogata oferta soczewek progresywnych, dzięki czemu możliwe jest spełnienie wymagań najbardziej wybrednych użytkowników. Nie ma tu znaczenia etap prezbiopii oraz rodzaj oprawki okularowej, na którą zdecydowano się postawić.

Jeżeli chcemy wyraźnie zobaczyć przedmioty, które znajdują się w znacznej odległości, należy skierować oczy w górną część soczewki. Jeżeli dostrzec chcemy to, co jest blisko (na przykład tekst w gazecie lub książce), wzrok kierujemy na tę część soczewki, która znajduje się na dole. W efekcie zapewniamy sobie ostre widzenie bliży. Jeżeli oczy skierujemy w środkową część soczewki, uda się nam ostro zobaczyć te obiekty, które są średnio oddalone.

Soczewki progresywne to przede wszystkim niezwykle zaawansowana technologia, która sprawia, że możliwe jest ich dopasowanie do własnych indywidualnych potrzeb. Nie ma tu znaczenia wykonywany zawód, zainteresowania, wymagania i predyspozycje. Soczewki progresywne pojawiły się ponad pięćdziesiąt lat temu. W efekcie komfort widzenia prezbiopów uległ istotnej poprawie.

okulary z soczewkami progresywnymiW początkowym okresie istnienia stosowanie soczewek progresywnych wymagało bardzo dużego wysiłku ze strony noszących je osób, dzisiaj adaptacja przebiega niemalże automatycznie i natychmiastowo. Oczywiście trzeba pamiętać, że krótki okres na przyzwyczajenie jest wymagany. W ostatecznym rozrachunku okazuje się jednak, że soczewki progresywne wiążą się z ogromnym zadowoleniem użytkowników. Okulary progresywne znajdują zastosowanie także w przypadku starczowzroczności.