Strona główna > Soczewki okularowe > Nastolatki i soczewki kontaktowe

Nastolatki, które są niepewne siebie i swojego wyglądu (czyli wszystkie), często chcą zamienić okulary na soczewki kontaktowe. Okazuje się jednak, że istnieje więcej niż tylko kosmetyczne powody, dla których nastolatki decydują się na zmianę.

Najważniejszą korzyścią może być to, że soczewki kontaktowe znacznie poprawiają samoocenę młodego człowieka. W ramach badania Adolescent and Child Health Initiative to Encourage Vision Empowerment (ACHIEVE) przez okres trzech lat badano psychologiczny wpływ noszenia soczewek kontaktowych na dzieci i młodzież. W wyniku badań stwierdzono, że osoby noszące soczewki kontaktowe odnotowały poprawę wyglądu fizycznego, akceptacji wśród przyjaciół i zdolności sportowych. U niektórych dzieci noszenie soczewek kontaktowych zwiększyło nawet zaufanie do wyników w nauce.

Noszenie soczewek kontaktowych przynosi nastolatkom również korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Sportowcy nie tylko cieszą się lepszym wzrokiem, ale mają też więcej możliwości wyboru okularów ochronnych. A noszenie okularów przeciwsłonecznych staje się łatwiejsze dzięki soczewkom kontaktowym, które chronią młode oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

soczewki

Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku dzieci powinny zacząć nosić soczewki kontaktowe, a specjaliści zaczynają zachęcać do ich noszenia w wieku od 11 do 14 lat, ale tak naprawdę jest to tylko kwestia tego, kiedy nastolatek jest wystarczająco dojrzały, aby nosić i dbać o swoje soczewki w odpowiedni sposób. Soczewki jednodniowe znacznie zmniejszyły ilość uwagi, jakiej wymaga noszenie soczewek kontaktowych. Świetną opcją są jednodniowe soczewki kontaktowe Proclear.

Jeśli nadal masz pytania, tutaj znajdziesz przewodnik, który omawia wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o nastolatkach i soczewkach kontaktowych.

Więcej na: http://instytutbr.pl/