Strona główna > Soczewki progresywne > Dla kogo przeznaczone są soczewki progresywne?

Dla kogo przeznaczone są soczewki progresywneSoczewki progresywne to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy z racji wady wzroku muszą nosić okulary umożliwiające ostre widzenie z różnych odległości. W efekcie wystarcza jedna para okularów, a nie kilka.

okulary progresywneNajbardziej poleca się je osobom, które czterdzieste urodziny mają już za sobą. To bowiem wówczas oko ma największe problemy z akomodacją na przedmioty, które znajdują się blisko. Okulary, które mają szkła progresywne, istotnie różnią się od tych tradycyjnych. Wynika to ze stosowania odmiennej techniki szlifowania.

Jakie korzyści niesie używanie okularów progresywnych?

Przede wszystkim nie trzeba kupować dwóch par okularów, aby widzieć dobrze zarówno z bliska, jak i z daleka. W efekcie nie musimy ciągle zmieniać okularów, które mamy na nosie. Okulary progresywne wyglądają jak klasyczne okulary z soczewkami jednoogniskowymi. Podział soczewki jest na nich niewidoczny. Oczywiście każdy może zdecydować się na zamówienie dwóch par okularów, z których jedne przeznaczone będą do czytania, a drugie do patrzenia w dal.

Na co kierować swoją uwagę, zakładając okulary progresywne po raz pierwszy?

Okulary progresywne nie zapewniają tak dobrej widoczności, jak klasyczne okulary jednoogniskowe. Aby zapewnić sobie komfort widzenia, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby spoglądać przez właściwą strefę soczewki. Dobrym rozwiązaniem na początkowym etapie jest obrócenie głowy w kierunku patrzenia – nie poleca się patrzenia kącikiem oka. Jeśli schodzimy ze schodów, powinniśmy delikatnie obniżyć głowę. Warto pamiętać, że do sposobu patrzenia przez soczewki progresywne trzeba się przyzwyczaić. Potrzeba na to oczywiście trochę czasu.

soczewki progresywneCzas adaptacji

Okulary progresywne to trzy rodzaje soczewek w jednym. W efekcie trzeba się do nich naprawdę mocno przyzwyczaić. To, jak szybko będzie przebiegał okres adaptacji, uzależnione jest od kilku czynników. Jeżeli w przeszłości nosiliśmy już takie okulary, to czas ten będzie krótszy. Okres adaptacji może wahać się od jednego dnia do aż sześciu tygodni.