Strona główna > Soczewki okularowe > Kiedy należy zaopatrzyć się w soczewki kontaktowe dla dzieci

Czy Twoje dziecko pyta o kontakty, a może nawet uparcie odmawia noszenia okularów? Najwyraźniej uważa, że jest gotowe, ale kiedy jest "odpowiedni" wiek na założenie kontaktów u dzieci? Chociaż badania wskazują, że dzieci w wieku zaledwie 8 lat są zdolne do noszenia kontaktów, ważne jest, aby wziąć pod uwagę indywidualne dziecko oraz jego poziom dojrzałości i odpowiedzialności. .

Czy Twoje dziecko jest gotowe?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe na utrzymanie kontaktów, po prostu spójrz na to, jak radzi sobie z innymi obowiązkami. Czy odrabia lekcje bez kłótni? Czy jest w stanie utrzymać porządek i czystość w swoich rzeczach? Aby uzyskać więcej odpowiedzi na pytania, które pomogą zdecydować, czy Twoje dziecko jest gotowe, przeczytaj "Odpowiedni" wiek do noszenia soczewek kontaktowych". Najlepszym sposobem, aby być pewnym swojej decyzji, czy kupić soczewki kontaktowe dla swojego dziecka, jest rozmowa z okulistą. Jeśli nie masz takiego specjalisty, nasze narzędzie Znajdź okulistę może Ci pomóc go znaleźć.

Codzienne soczewki jednorazowe

soczewki

Jeszcze nie tak dawno temu okuliści nie przepisywali soczewek kontaktowych dzieciom poniżej 13 lub 14 roku życia. Co się zmieniło? Odpowiedź brzmi: soczewki jednodniowe. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego (AOA), trzech na dziesięciu lekarzy, którzy stosują soczewki kontaktowe u dzieci, przypisuje zmianę w sposobie ich dopasowywania jednodniowym soczewkom kontaktowym. Ponieważ wymagają one tak niewiele konserwacji i są wyrzucane na koniec każdego dnia, dbanie o soczewki jest łatwe nawet dla małego dziecka. Świetną opcją są jednodniowe soczewki kontaktowe Proclear.

Dalekosiężne korzyści

Jeśli nadal wahasz się, czy soczewki kontaktowe są dobrym wyborem dla Twojego dziecka, weź pod uwagę wyniki badania The Adolescent and Child Health Initiative to Encourage Vision Empowerment (ACHIEVE), które badało psychologiczny wpływ noszenia soczewek kontaktowych na dzieci przez okres trzech lat. Wyniki badania wykazały, że soczewki kontaktowe znacznie poprawiają samoocenę młodego człowieka. Odnotowano poprawę wyglądu fizycznego, akceptacji wśród przyjaciół, zdolności sportowych, a nawet wyników w nauce.