Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Powrót do szkoły: Wskazówki, jak sprawić, by dziecko nie mogło się doczekać okularów

W związku z nadchodzącym powrotem do szkoły, coroczne badanie wzroku dziecka jest tak samo ważne jak zakupy przyborów szkolnych. Ponieważ sierpień jest Krajowym Miesiącem Wzroku dla Dzieci, jest to doskonały czas, aby zbadać oczy dziecka i przygotować je na sukces w nowym roku szkolnym.

Konieczność noszenia okularów może być trudnym przystosowaniem dla każdego, a zwłaszcza dla dzieci. Jeśli w dzieciństwie musiałeś nosić okulary, zapewne pamiętasz, że nie chciałeś się wyróżniać i wyglądać inaczej niż wszyscy. Oto kilka wskazówek i trików, które możesz zastosować, aby Twoje dziecko było podekscytowane noszeniem nowych okularów.

Pozwól dziecku wybrać oprawki

Dzisiejsze dzieci chcą wyrazić to, kim są. Jest więc zrozumiałe, że jeśli Twoje dziecko nie czuje się najlepiej w swoich okularach, prawdopodobnie nie będzie ich nosić. Pozwól dziecku wybrać własne oprawki, aby wzbudzić w nim emocje i poczucie odpowiedzialności. Samodzielne podjęcie tak ważnej decyzji wywoła w nich ekscytację i akceptację. Zenni ma wiele różnych oprawek dla dzieci w każdym wieku, w różnych rozmiarach, stylach i kolorach.. Oferujemy nawet grawerowanie na zamówienie, dzięki czemu dzieci mogą dodać swoje imię, pseudonim lub ciekawy projekt.

Pokaż komuś, że podziwia go w okularach

Jednym z najprostszych sposobów, aby dziecko dobrze zniosło nowość, jaką jest noszenie okularów, jest pokazanie mu, że ktoś, kogo podziwia, też nosi okulary. Może to być muzyk, członek bliskiej rodziny lub postać z ulubionego serialu. Masz miłośnika sportu? Pokaż im zdjęcie George'a Kittle'a z drużyny San Francisco 49ers w jego okularach. A może są fanami magii i Hogwartu? Nikt nie jest fajniejszy w okrągłych oprawkach niż Harry Potter. Czy superbohaterowie rządzą ich światem? Zarówno Superman, jak i Supergirl noszą okulary.

Spraw, by noszenie okularów stało się zabawną przygodą

Jeśli już nosisz okulary, spraw, by proces zakupu nowych oprawek stał się zabawną przygodą, w którą możecie wyruszyć razem. Wyznacz dzień, w którym wspólnie zbadacie swoje oczy i wybierzecie nowe oprawki. Ponieważ nie ma nic bardziej uroczego niż bliźniaki z Twoim maluchem, kup pasujące do siebie modele z kolekcji Zenni z kolekcji Mini Me. Zobaczyć Was w takich samych okularach to jeszcze jeden sposób na wzbudzenie zaufania i sprawienie, by dziecko dobrze się czuło z tą zmianą. A kiedy już przyjdą oprawki, zabawcie się w dobieranie do nich nowych ubrań.

Wyznacz codzienne cele

Większość ludzi potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do noszenia nowych okularów. Dotyczy to zwłaszcza dzieci. Nie ma nic złego w tym, że trzeba to robić powoli i pozwolić, aby same poczuły się komfortowo. Najlepiej zacząć od noszenia nowych okularów przez piętnaście minut każdego dnia. Stopniowo wydłużaj ten czas do 30 minut, potem do godziny, potem do połowy dnia itd. Po kilku tygodniach będą nosić okulary przez cały dzień, jakby to nie było nic nowego!

Regularnie sprawdzaj dopasowanie i wygodę

Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, jak dziecko czuje się w swoich okularach. Jeśli są one zbyt luźne, mogą się łatwo zsuwać i denerwować. Jeśli są za ciasne, mogą uciskać za uszami. Jeśli zauważysz, że okulary nie są dobrze dopasowane, poproś o ich wyregulowanie. (Oto kilka prostych regulacji które można wykonać w domu). Jeśli po wyregulowaniu okulary nadal nie są dobrze dopasowane, możesz poprosić o założenie nowych oprawek. Zenni oferuje elastyczne oprawki dla dzieci zaprojektowane specjalnie z myślą o wygodzie i trwałości.