Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Pożegnaj się z zamglonymi soczewkami dzięki powłoce przeciwmgielnej Zenni

Och, ta straszna mgła w okularach! Wszyscy to znamy. Niezależnie od tego, czy korzystamy z uroków dnia na świeżym powietrzu, czy nosimy maskę do pracy, czy też biegamy po sklepach, zmaganie się z zaparowanymi soczewkami jest nieuniknione. I oczywiście, gdy naszą nową normą stało się noszenie maski, gdy wychodzimy z domu, walka o czyste soczewki nigdy nie była większa.

Co powoduje zaparowanie soczewek

Zaparowanie soczewek zdarza się zawsze, gdy występuje różnica temperatur pomiędzy okularami a środowiskiem zewnętrznym. Kiedy ciepłe powietrze uderza w chłodną powierzchnię, może dojść do kondensacji. Dlatego właśnie okulary zaparowują, gdy po przebywaniu na mrozie wchodzisz do ciepłego pomieszczenia. To samo dzieje się z maską. Gdy ciepła para wodna z Twojego oddechu wydostaje się przez górną część maski, uderza w soczewki okularów i powoduje ich zaparowanie.

Jak zapobiegać zaparowaniu okularów

Istnieje kilka porad i sztuczek, które pomagają w walce z zaparowanymi okularami. Na przykład, niektórzy zalecają mycie soczewek okularów wodą z mydłem i strząsanie nadmiaru wilgoci przed ich założeniem. Innym pomocnym sposobem jest nałożenie na soczewki odrobiny kremu do golenia i wytarcie ich. Chociaż te sposoby mogą być pomocne w nagłych wypadkach, nie są skutecznym, długoterminowym rozwiązaniem uporczywego problemu zaparowanych okularów.

Wypróbuj soczewki Anti-Fog od Zenni

W Zenni, większość naszych pracowników nosi okulary i boryka się z tym samym problemem zaparowania, co Ty. Chcąc stworzyć lepsze, długoterminowe rozwiązanie dla wszystkich, wprowadzamy na rynek specjalną powłokę typu "dwa w jednym", która zarówno zapobiega zaparowaniu, jak i redukuje odblaski na soczewkach. Nasza nowa powłoka Anti-Fog + Anti-Reflective Coating to bezproblemowe rozwiązanie problemu zaparowanych soczewek, niezależnie od tego, czy utrudnione widzenie jest spowodowane przez maskę twarzową, czy przez coś innego.

Do każdej pary soczewek z powłoką przeciwmgielną dołączona jest specjalna ściereczka z aktywatorem przeciwmgielnym, która pomaga utrzymać ich czystość. Używane razem, powłoka i ściereczka z aktywatorem mogą zapewnić kilka godzin soczewek wolnych od mgły przed koniecznością ponownego przetarcia ściereczką.

Soczewki przeciwmgielne są idealne dla wszystkich, którzy mają problem z zaparowaniem soczewek podczas noszenia maski, ćwiczeń, uprawiania sportu lub gotowania. Powłoka ta jest również niezbędna w miejscu pracy dla pracowników służby zdrowia oraz osób, które potrzebują osłon na twarz i okularów ochronnych.

Pro tip: Polecamy wypróbowanie naszych nowych soczewek anti-fog z okularami Zenni okularami ochronnymi ogólnego przeznaczenia. Są one idealne dla pracowników służby zdrowia i w sytuacjach, gdy potrzebna jest dodatkowa ochrona.

Jak zamówić soczewki Zenni z powłoką Anti-Fog?

Aby dodać powłokę przeciwmgielną do swojej następnej pary okularów, wybierz oprawkę i dodaj Anti-Fog + Anti-Reflective Coating do zamówienia podczas składania zamówienia. Powłoka przeciwmgielna może być stosowana do większości soczewek Zenni*, w tym do naszych podstawowych soczewek Blokz®. Blokz® blokujące światło niebieskie i odporne na uderzenia soczewki Trivex. Co więcej, kosztuje to tylko 12,95$ (w innych miejscach powłoki przeciwmgielne kosztują nawet 150$!) To takie proste, a Ty będziesz cieszyć się oprawkami bez mgły przez wiele dni.

Jeśli posiadasz już parę okularów i nie jesteś jeszcze gotowy na ich wymianę, nasz Nawilżane chusteczki do soczewek przeciwmgielnych (Pre-Moistened Anti-Fog Lens Wipes) są kolejnym doskonałym rozwiązaniem. Są one dostępne w opakowaniach po 40 sztuk i można je łatwo schować w torebce, schowku w samochodzie lub w plecaku dziecka, które nosi maskę w szkole i boryka się z mgłą. Aby użyć chusteczki, wystarczy ją rozłożyć i delikatnie wyczyścić obie strony soczewek.

Obejrzyj nasz film Eyewear Hack, aby dowiedzieć się więcej o powłoce antyfogowej i antyrefleksyjnej Zenni.

Zdrowie za pozostanie bez mgły!

*Uwaga, powłoka anti-fog nie jest obecnie oferowana dla tych opcji soczewek: Single Vision High Index 1.74, Single Vision Blokz® Fotochromowe 1,61, Single Vision Blokz® Fotochromowe 1.67, Single Vision Blokz® Trivex®. oraz wykończenia lustrzane. Sprawdź również wkrótce dostępność okularów ochronnych ANSI Z87.1 oraz gogli sportowych ASTM F803.