Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Fielders of Vision: Baseballiści, którzy noszą okulary

Możemy zrozumieć, dlaczego komisarz Major League Baseball zakazałby graczom związanym z hazardem.


Możemy również zrozumieć, dlaczego komisarz Major League Baseball zakazałby graczy, którzy używali sterydów.


Jednak zostaliśmy zaskoczeni, gdy zobaczyliśmy nagłówek, że obecny komisarz Major League Baseball, Bud Selig, postanowił zakazać noszenia okularów i soczewek kontaktowych.


Dlatego też odetchnęliśmy z ulgą, gdy dowiedzieliśmy się, że to fake "news" z CAP News, satyrycznej strony internetowej w stylu The Onion.

Jakże mogłoby być inaczej? Przecież bez okularów Oakland A's second baseman Eric Sogard nigdy by nie trafił ani nie położył piłki.


Sogard wygląda świetnie w swoich pełnych oprawkach, prostokątnych "ombre" (dwutonowych), nie różniących się od oprawek Zenni 286315.


Wśród współczesnych baseballistów, do Sogarda, który nosi okulary na boisku, dołączył Washington Nationals relief pitcher Tyler Clippard.


Półramka Clipparda jest bardzo podobna do ramki Zenni 294316.


Sugard i Clippard podtrzymują długą tradycję, która rozpoczęła się od miotacza Willa "Whoop-La" White'a, pierwszego baseballisty noszącego okulary, który grał dla kilku drużyn, w tym Cincinnati Reds, w latach 1877-86.


Niesamowite, okrągłe, półprzezroczyste okulary White'a w pełnej oprawie są popularne do dziś. Sprawdź podobną oprawę 620315 w Zenni.


Jednak dla graczy, którzy nie byli miotaczami, istniało piętno (i może astygmatyzm) związane z noszeniem okularów. To się skończyło w 1921 roku, kiedy to użytkowy infielder George "Specs" Toporcer zadebiutował w Major League Baseball, grając dla St. Louis Cardinals.


Specs ma na sobie klasyczną, okrągłą oprawkę, która nie jest podobna do oprawki Zenni 679715.


Tylko dwóch graczy Hall of Fame nosiło okulary na boisku. Jeden, bardzo znany gracz z końca XX wieku, powinien być łatwy do odgadnięcia. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi, jego pseudonim to "Pan Październik".


Tak. To byłby Reggie Jackson, którego metalowa oprawka w stylu aviatora nigdy nie wychodzi z mody. Oprawka Zenni 453415 jest bardzo podobna.


Drugi Hall of Famer może być trochę trudniejszy do odgadnięcia.


Nie, to nie Specs Toporcer, chociaż Specs i jego okulary są bardzo podobne do Charlesa "Chick" Hafey'a, który jest tu przedstawiony.

Hafey był outfielderem, który grał dla St. Louis Cardinals i Cincinnati Reds w latach 20. i 30. Reprezentował okularników dobrze, jako National League Batting Champion w 1931 roku, z średnią .349. Ma klasyczny okrągły styl okularów podobny do Toporcer i podobny do ramki Zenni 450014.


Relief pitcher Jim Konstanty był pierwszym graczem noszącym okulary, który zdobył nagrodę National League Most Valuable Player (MVP), wygrywając 16 gier i oszczędzając 22 w 1950 roku, kiedy grał dla Philadelphia Phillies.


Jego wygląd okularów bez obręczy mógłby zostać powielony przez oprawę Zenni 314911, o kształcie soczewki 230.


Dick Allen, który grał zarówno w lidze krajowej jak i amerykańskiej, był pierwszym okularnikiem, który zdobył nagrodę MVP ligi amerykańskiej w 1972 roku.


Nie za wielu graczy może to stwierdzić, ale Allen był również piosenkarzem R&B. Jego grupa, Rich Allen and the Ebonistics, miała hit z 1968 roku, "Echo's (sic) of November".


Klasyczna, pełnokomorowa oprawka Allena ombre jest podobna do oprawki Zenni 627034.


Wreszcie, Boston Red Sox centerfielder Dom DiMaggio został nazwany "The Little Professor", po części dlatego, że był jednym z niewielu graczy swoich czasów (1940-early '50s), aby nosić okulary.


Klasyczne metalowe okrągłe okulary DiMaggio są podobne do oprawki Zenni 151314.


DiMaggio nadal jest posiadaczem rekordu Red Sox w ilości trafień, 34 mecze w 1949 roku. Jego brat Joe, który grał na środku pola dla New York Yankees i którego 56-meczowa passa w 1941 roku pozostaje rekordem Major League Baseball, zakończył passę Doma, kiedy złapał dysk liniowy, który jego brat uderzył na środek pola.


Mieli jeszcze jednego brata środkowego pomocnika, Vince'a, który grał w drużynach National League, ale podobnie jak Joe nie nosił okularów.


Przypuszczalnie Dom upewnił się, że nosi okulary na spotkaniach rodzinnych DiMaggio, aby móc dobrze przyjrzeć się swojej szwagierce.


Oto jak utrzymać oko na piłce!