Strona główna > Dobór i użytkowanie soczewek > Oprawki: Okulary odpowiednie dla Twojej twarzy

Para okularów jest jak biżuteria dla twarzy: Kolor oprawki może podkreślić oczy, skórę i włosy, a jej kształt może podkreślić najlepsze cechy. Sztuczka polegająca na znalezieniu odpowiednich oprawek polega na spędzeniu dużej ilości czasu na przymierzaniu różnych oprawek, aż do znalezienia takiej, która działa, chociaż opinie osób trzecich mogą również pomóc. Mimo to można zaoszczędzić trochę czasu na procesie wyboru, wiedząc kilka rzeczy o kształcie twarzy i konstrukcji okularów.

Kształt oprawki

To twój wybór: oprawki okularów mogą podkreślać dobre lub niezbyt dobre aspekty twojej struktury kostnej, więc znajomość kształtu twarzy może być bardzo pomocna. Fryzjerzy są zazwyczaj całkiem dobrzy w analizowaniu kształtu twarzy, ale jeśli jesteś pomiędzy strzyżeniami, oto krótki przewodnik:

  • Owal: Uważany przez wielu za "idealny" kształt twarzy, owalny kształt twarzy jest zrównoważony, z wąskim czołem i podbródkiem. Osoby o owalnej twarzy mają zwykle największą elastyczność w wyborze oprawek okularów, więc nie krępuj się eksperymentować.
  • Serce: Twarz w kształcie serca ma szerokie kości policzkowe i wąski podbródek (wiele osób uważa, że twarze w kształcie serca są bardziej interesujące niż owalne). Unikaj oprawek, które mają grubą linię na czole lub kościach policzkowych. Wypróbuj okulary bez oprawek, które nie podkreślają żadnego aspektu struktury kości.
  • Kwadrat: Kwadratowe twarze charakteryzują się mocną linią szczęki i kwadratowymi brwiami. Ten kształt twarzy często korzysta ze złagodzenia, jakie mogą zaoferować okrągłe oprawki.
  • Okrągła: W przeciwieństwie do kwadratowego typu twarzy, okrągła twarz nie ma wielu dobrze zdefiniowanych kątów. Szklane oprawki z pewną strukturą mogą uwydatnić okrągłą twarz. Unikaj okrągłych lub owalnych oprawek.

Kolor oprawki


Oprawka #633521

Kolor oprawek również może mieć duże znaczenie. Na przykład podstawowe czarne oprawki są rzeczywiście uniwersalne, ale mogą wyglądać szorstko na delikatnej cerze. Brązowe, żółwie lub metaliczne oprawki są zazwyczaj lepszym wyborem, jeśli szukasz neutralnego koloru oprawek. Jeśli wybierzesz metaliczne oprawki, będziesz musiał skoordynować swoją biżuterię z okularami, więc zdecyduj, czy jesteś "srebrną" czy "złotą" osobą przed zamówieniem oprawek.

Inną opcją jest wybór kolorowych oprawek: Wypróbuj kolor, który uzupełnia lub kontrastuje z Twoimi oczami. Podobnie jak w przypadku oprawek metalicznych, kolorowe oprawki mogą jednak kolidować z tym, co masz na sobie. Warto mieć pod ręką drugą parę okularów w neutralnych oprawkach na wypadek konfliktu z garderobą.

Dopasowanie oprawki Zenni


Oprawka# 525411

Jeśli obawiasz się wyboru oprawek do okularów online, nie martw się. Usługa Zenni Frame Fit umożliwia przesłanie swojego zdjęcia na stronę Zenni, a następnie "wypróbowanie" różnych oprawek, aby zobaczyć, jak będą na Tobie wyglądać. Pozwala to poświęcić trochę czasu na ocenę swojego wyglądu: System ma nawet funkcję "porównywania", która pozwala zobaczyć swoją twarz obok siebie w maksymalnie czterech różnych stylach.

Potrzebujesz drugiej opinii? Opublikuj zdjęcie Frame Fit na Facebooku i poproś znajomych o opinię! A skoro już tam jesteś, dlaczego nie wziąć udziału w cotygodniowym konkursie Zenni, aby mieć szansę na wygranie oprawek za darmo?

Więcej niż jedna para


Oprawka# 559215

Podczas gdy niektórzy ludzie traktują swoje (zwykle bardzo charakterystyczne) okulary jako "znak rozpoznawczy" garderoby, inni wolą posiadać więcej niż jedną parę, aby móc zmieniać różne oprawki, aby pasowały do różnych strojów. To naprawdę dobry pomysł, jeśli często musisz zmieniać swój styl na różne okazje: Na przykład, zwykle nosisz ubrania biznesowe w biurze, ale musisz też często chodzić na kolacje w stylu black tie. Posiadanie par odpowiednich do obu rodzajów odzieży może pomóc ci zachować elegancki wygląd.

(Dodatkowo, posiadanie dodatkowej pary lub dwóch zapewnia ochronę na wypadek zgubienia lub uszkodzenia jednej z nich).